KADINLARIN CİNSEL FANTEZİLERİ Google

söz konusu olduğunda, kapalı gözlerin ardındaki görüntüler bazen gerçek hayatta şananlardan çok çılgınca olabiliyor.

söz konusu olduğunda, kapalı gözlerin ardındaki görüntüler bazen gerçek hayatta şananlardan çok çılgıncadır. Üstelik bu çılgınlığın ardında, kişiliğimize dair ilginç sırlar da saklı olabilir!


Sokak röportajları yapan bir muhabir sizi yolda durdurup en tuhaf fantezinizi sorsa, bunu ona anlatmaya cesaret edebilir misiniz? Muhtemelen hayır! Peki en yakın arkadaşınızla baş başa sohbet ederken bu konuda rahatça konuşabilir misiniz? Cevap yine hayır! Konu ; özellikle de fanteziler olduğunda, çoğumuz hayal gücümüzün akıllara ziyan ürünlerini kendimize saklamayı tercih ederiz. Bunun iki sebebi vardır.


Fantazilerdeki ipuçları
Birincisi; fantezilerimizin kişiliğimize, özlemlerimize, beklentilerimize, hatta bazı durumlarda sorunlarımıza dair ipuçları taşıdığını biliriz. Dolayısıyla onları açığa vurmak bizim için ortalıkta çırılçıplak dolaşmak kadar imkânsızdır. İkincisi; bu fanteziler zihnimizde ne kadar anlamlı ve doğalsa, anlatınca o derece anlamsız, olağandışı ve gülünç . Sonuç olarak çok kadın, içerikli hayallerini kendine saklamayı tercih eder. Öyle ki bu hayalleri sevgilisinden da eşinden uzak tutar. edepli olanları hafızasının bir köşesinde saklarken, uç noktalarda gezinen hayallerini acilen unutmayı tercih eder.

Seksologların işi zor!
Kadınlar için fantezileri hakkında konuşmak, hayatları hakkında konuşmaktan zorken, seksologların halini düşünebiliyor musunuz? Onlar için asıl cazip olan yüzlerce kez dinledikleri iktidarsızlık, yatakta iletişim bozukluğu da isteksizlik hikâyeleri değil, beynimizin oynadığı oyunlarıdır bu oyunlara ulaşmaları hiç de sayılmaz.

Erkek da kadın, herhangi bir insanın; ”Hadi bir delilik yapayım” deyip fantezisini anlatması için kendini gerçekten çok rahat hissettiği, güven duyduğu, yargılanma kaygısı taşımadığı ideal ortamda olması gerek. Çünkü herkes fantezi kuruyor, herkes herkesin fantezi kurduğunu biliyor bu konu hâlâ ciddi bir tabu… Neyse ki İngiltere”de bir grup araştırmacı ağızlarından girip burunlarından çıkarak yedi cesur kadını konuşturmayı başarmışlar. Bu kadınların fantezileri, dünyadaki çok kadının fantezileriyle ortak özellikler taşıyan, sıradan sayılabilecek hayal ürünleriymiş.

Erotize etmek için kullanıyorlar
Araştırmanın ilk şaşırtıcı sonucu şu olmuş: Kadınlar, fantezilerini çok sırasında havaya girmek, bir anlamda kendilerini erotize etmek için kullandıklarını itiraf etmişler. Uzmanlar bunun kesinlikle bir eksiklik, yani açığın fanteziyle kapatılmaya çalışılması şeklinde yorumlanmaması gerektiğini söylüyorlar.

Vücudun ve zihnin her an, her yerde ve her koşulda sevişmeye hazır olması mümkün olmadığı, özellikle de bugünkü şam biçimimizin içerdiği hemen her şey istek üzerinde öldürücü etki yarattığı için, işe yaradığı sürece fantezilerimizi devreye sokmamızda bir sakınca yok. Ayrıca bu fantezilerle yüzleşmek, kendimiz hakkında çok fazla şey öğrenmemizi de sağlıyor. İşte sıradan kadınların kendileri için yazdıkları sıradışı hikâyeleri ve bu hikâyelerin gizli göndermeleri…

İzlenme fantezisi
Arkadaşlarınızla birlikteyken hayatınız hakkında küçücük bir imada bulunmaktan ölesiye korkuyorsunuz en büyük fanteziniz sevişirken gözetlenmek… Bunun bir çelişki olduğunu mu düşünüyorsunuz? Aslında değil. Hatta gerçekle kurmaca arasındaki bu zıtlığın birbirini beslediği söylenebilir. İzlenme fantezisi kadınlar arasında yüzde 22 oranında görülen, dolayısıyla uzmanlar tarafından normal kabul edilen bir fantezi… Peki bu teşhircilik hevesinin sebebi ne? Bir kadın neden partneriyle şadığı en mahrem dakikalara üçüncü bir kişinin ortak olmasını hayal eder? Yapılan araştırmaların sonuçlarına bakılırsa, kadınlar, içlerine işleyen birtakım toplumsal kabulleri fantezilerine de yansıtıyorlar.

Gözlenme hayali
Günümüzün toplumsal kabulleri arasında ise kişinin görünüşüne, başkaları üzerinde yarattığı etkiye, kalıplaşmış bir ifadeyle, “imajına” özen göstermesi ilk sırada geliyor. Bu da teşhirciliğin fantezilerine taşınmasına neden oluyor. Gözetlenme hayali, bir tür “Bakın ben ne kadar iyi bir yatak partneriyim” mesajı taşıyor.

Bu hayalin en iyi yanı ise, kadına kendini ilgi odağı gibi hissetme ve özgüven tazeleme ırsatı tanıması… Sevişirken izlendiğini hayal eden kadının egosu güçleniyor. Fakat bu yine de o kadının, hayali gerçeğe dönüşse rahatsız olmayacağı da bu fantezinin pratikteki karşılığını reddetmeyeceği anlamına gelmiyor.

Kurmaca bir karakterle sevişme fantezisi
çok kadın ünlü erkeklerle yapmanın hayalini kurar; özellikle de oyuncularla… Fakat bundan çok yaygın olanı, filmde da dizide canlandırılan bir karakterle sevişme hayalidir. Gerçekte var olmayan bu karakterler, bütünüyle güvenilirdirler, üstelik her türlü abuk sabuk fanteziye gıklarını çıkarmadan malzeme olurlar! Gerçek bir erkek sizi yangından kurtarıp, hemen ardından sahilde günbatımını izlemeye götürüp orada sevişmeyi teklif etmez; zaten etseydi de, merak etmeyin, ondan koşarak uzaklaşırdınız.

Gerçek hayatta bu sırayla ilerleyen bir olaylar silsilesi, kafada soru işaretleri uyandıran bir saçmalıktan başka bir şey değildir. Oysa siz bu saçmalığın hayalini kurmakta ve bu hayali istediğiniz noktaya çekmekte sonuna kadar özgürsünüz. Yine de seksologlar bizi bir tek noktada uyarıyorlar: İdealize edilen karakterle ilişki hayalini abartıp gerçekliğine inanmaya başlama noktası! İşte bu sınırı geçmemek gerek.

Çünkü eğer hayatımıza giren her erkeği fantezi dünyamızdaki bu ideal erkekle karşılaştırırsak, her seferinde hayal kırıklığına uğrayacağımız kesin. Şunu unutmamalıyız: Bir filmde da dizide görüp beğenmiş, oradan esinlenmiş olsak da, sonuçta kafamızdaki karakteri biz yarattık ve elbette göre mükemmel olacak şekilde yarattık. Kanlı canlı hiçbir erkek onunla rekabet edemez, çünkü o aslında yok!

Bir arkadaşla sevişme fantezisi
İşte fantezilerin en tehlikelisi ve kadınlarda en fazla panik yaratanı… Düşünün ki çok yakın bir erkek arkadaşınız var, onunla bütün sırlarınızı paylaşıyorsunuz, ona sevgililerinizle şadıklarınızı anlatıyorsunuz, o da size kendi aşk maceralarını anlatıyor, birbirinize tavsiyeler veriyorsunuz onunla sohbet etmekten büyük keyif alıyorsunuz. En büyük gurur kaynağınız ise, bir erkekle en ufak bir boyut taşımayan bir ilişki kurmuş olmak…

Fakat o erkek bir gün, durduk yerde erotik rüyalarınızın baş kahramanı oluyor ve siz, onunla aranızdaki samimiyeti farklı yönlere çekmeye çalışan beyninizden nefret ediyorsunuz! Oysa “Demek aslında ondan hoşlanıyormuşum” diye düşünmek ancak ve ancak klasik Hollywood romantik komedilerine yakışan, sığ bir yaklaşım…

Kadınlar, duygusal bağ kurdukları kişilerle fiziksel temas da kurmak isterler, fakat beynimiz bazen bu isteği yanlış yorumlayıp işi noktasına vardırır. Bu fanteziyle asıl ifade etmek istediği, sizin arkadaşınızı ne kadar özel bir insan olarak gördüğünüzdür.

Tecavüz fantezisi
İlk olarak şunu belirtmek gerekir ki, hiçbir kadın tecavüze uğrama fikrinden hoşlanmaz. Yani bu deneyimi “istemek” diye bir şey söz konusu değildir, çünkü zaten o zaman tecavüzün tecavüzlüğü kalmaz. Fakat yine de çok kadın bunun fantezisini kurar. Sebebi oldukça basit: Kontrolün bir başkasının elinde olduğunu hayal etmek, kadınlarda erotik sorumluluğu azaltarak onların kendilerini özgür, rahat ve istekli hissetmelerini sağlıyor. Dolayısıyla hayatını kadın-erkek eşitliği için mücadeleye adamış, bağımsız ve güçlü bir kadın geceleri erotik rüyalarında kendine kurban rolü biçebilir.

Tek istediği, kendine güçlü olmak zorunda kalmayacağı, ipleri bir başkasına teslim edeceği ve onun tarafından yönlendirilmenin rahatlığını şayacağı bir sığınağı yaratmaktır. Uzmanlar bunun bir çelişki olmadığını söylüyorlar. Öyleyse onlara güvenelim ve içeriği ne olursa olsun, fantezilerimizin tadını çıkarmaya bakalım!

Sizde Yorum Gönderin

Spam Protection by WP-SpamFree

Powered by Yahoo! Answers